Laserowa chirurgia dermatologiczna w większości przypadków jest standardową metodą leczenia, wybieraną przez Pacjentów. Zmiany skórne usuwane są ze wskazań medycznych, profilaktycznie lub z powodów estetycznych. 

Laserowa chirurgia dermatologiczna jest wiodącą metodą usuwania zmian skórnych ponieważ jest bezpieczna i skuteczna. Jest to zabieg mało inwazyjny gdyż odparowywana jest jedynie zmiana chorobowa, nie dochodzi do uszkodzenia zdrowej skóry. Zabieg jest bezbolesny, przy małych zmiana Pacjent odczuwa delikatne pieczenie - przy większych zmianach stosujemy znieczulenie miejscowe. Gojenie rany jest szybkie i bezbolesne - strupek odpada z reguły po 10-14 dniach, nie trzeba usuwać szwów, nie ma też rany pooperacyjnej a więc można normalnie funkcjonować, myć się, pracować czy uprawiać aktywność fizyczną. Jeśli zabieg był wykonywany w obrębie twarzy bez problemu można przykryć strupek makijażem. Laser nie styka się ze skórą pacjenta co niweluje do zera ryzyko zarażenia żółtaczką i wirusem HIV. W trakcie jednej wizyty - bezpośrednio po badaniu dermatoskopowym, można usunąć kilka zmian jednocześnie.

Obawy przed usuwaniem zmian skórnych rodzą się z powszechnego strachu przed nowotworami. Bardzo często spotykane są opinie, aby "pieprzyków lepiej nie ruszać bo zrobi się rak". Oddając się w ręce specjalisty chirurgii laserowej, doświadczonego lekarza praktyka, nie musisz mieć obaw! Jeśli zmiana budzi nawet najmniejsze wątpliwości, lekarz zaleca usunięcie tradycyjne oraz badanie histopatologiczne zmiany.

Chirurgia Laserowa

Zmiany na skórze często rodzą niepokój zwłaszcza gdy ich kształt ulega deformacji, powiększeniu. Gdy zmiana zaczyna swędzieć, boleć a czasem krwawić. Tylko badanie DERMATOSKOPEM wykonane przez doświadczonego lekarza, specjalistę chirurgi laserowej da odpowiedź czy zmiana  jest łagodna, budząca niepokój czy złośliwa. 

Dermatoskopia jest badaniem całkowicie bezbolesnym i nieinwazyjnym. Do badania wykorzystuje się DERMATOSKOP czyli urządzenie ze znacznym powiększeniem i wbudowanym oświetleniem pozwalającym obejrzeć głębsze struktury diagnozowanej zmiany.

Dermatoskop przykłada się do oczyszczonej powierzchni skóry. Po badaniu nie zostaje żaden ślad ani odczyn. Badaniu mogą być poddawane małe dzieci.

Dermatoskop w rękach doświadczonego lekarza pozwala odróżnić zmianę łagodną od złośliwej, niebarwnikową od barwnikowej oraz odróżnić czerniaka od łagodnej zmiany barwnikowej.

Badanie znamion skórnych powinno się powtarzać co roku. Wyjątkiem są osoby spokrewnione z osobami chorującymi na czerniaka oraz osoby z licznymi znamionami. W tych przypadkach częstotliwość kontroli ustala lekarz.

To wspólna akcja wrocławskiego Centrum Terapii Laserowej i gabinetu Fizjoterapii Estetycznej. W wybrane soboty będzie na Was czekał dr n. med. Paweł Kołtowski - współzałożyciel CTL i prekursor chirurgii laserowej w Polsce!

Podczas konsultacji lekarz, specjalista chirurgii laserowej, przeprowadza wywiad medyczny dotyczący zmian w obrębie niepokojącego znamienia. Bada zmianę palpacyjnie a także specjalistycznym DERMATOSKOPEM. Jeśli zakwalifikuje znamię do laserowego usunięcia, zabieg możesz wykonać odrazu! w trakcie tej samej wizyty.

Wczesne wykrycie i prawidłowe usunięcie zmiany skórnej, nawet z ogniskami struktur nowotworowych, w ponad 98% pozwala na pełne wyleczenie!

Dermatoskopia

Chirurgia Laserowa

BEZPŁATNE Badanie Pieprzyków

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Oleśnica

Wiejska 22/U3

tel: 71 725 53 15

Umów wizytę