Wszelkie prawa zastrzeżone

71 725 53 15

Rezerwacja

on-line

Nasz profil na

Facebooku

REGULAMIN

POLITYKA PRYWATNOŚCI

POLITYKA COOKIES

REZERWUJ ON-LINE

71 725 53 15

LASEROWE USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH

Laserowa chirurgia dermatologiczna w większości przypadków jest standardową metodą leczenia, wybieraną przez Pacjentów. 

Zmiany skórne usuwane są ze wskazań medycznych, profilaktycznie lub z powodów estetycznych. 

Do usuwania laserem kwalifikują się zmiany skórne tj.:

 

  • Znamiona barwnikowe (tzw.pieprzyki, zarówno płaskie jak i wypukłe)

 

  • Brodawki w kolorze skóry, brązowe brodawki łojotokowe i rogowaciejące

 

  • Brodawki wirusowe

 

  • Kurzajki

 

  • Włókniaki

 

  • Inne narośla skórne (między innymi: kaszaki, prosaki, syringoma, zaskórniki, punkty rubinowe)

Wczesne wykrycie i prawidłowe usunięcie zmiany skórnej, 

nawet z ogniskami struktur nowotworowych, 

w ponad 98% pozwala na pełne wyleczenie!

Konsultacje oraz badanie zmian skórnych przeprowadza dr n. med. Paweł Kołtowski.

 

W trakcie wizyty możliwe jest wykonanie laserowego usunięcia zmiany skórnej.

Od ponad 30 lat specjalizuję się w laserowej chirurgii dermatologicznej, diagnostyce dermatoskopowej znamion skórnych i laserowej medycynie estetycznej.

 

Uczestniczyłem w wielu międzynarodowych kongresach medycyny estetycznej. Prowadzę szkolenia z zakresu chirurgii laserowej.

 

Ukończyłem I i II stopień specjalizacji w chirurgii ogólnej oraz uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych broniąc rozprawy na temat antybiotykoterapii w zakażeniach otrzewnej.

 

Szkoliłem się w najlepszych ośrodkach chirurgii w Niemczech, Holandii i Kanadzie. Podstawy laseroterapii zdobywałem w Niemczech, w klinikach uniwersyteckich w Monachium i Regensburgu pod kierunkiem Prof. Dr. Michaela Landthalera. Szkoliłem się u Dr. Gerda-Martina Kautza w Konz i Dr. Careen Schroeter w Maastricht.

 

Jestem współzałożycielem wrocławskiego

 

Centrum Terapii Laserowej.

Laserowa chirurgia dermatologiczna jest wiodącą metodą usuwania zmian skórnych ponieważ jest bezpieczna i skuteczna. Jest to zabieg mało inwazyjny gdyż odparowywana jest jedynie zmiana chorobowa, nie dochodzi do uszkodzenia zdrowej skóry. Zabieg jest bezbolesny, przy małych zmiana Pacjent odczuwa delikatne pieczenie - przy większych zmianach stosujemy znieczulenie miejscowe. Gojenie rany jest szybkie i bezbolesne - strupek odpada z reguły po 10-14 dniach, nie trzeba usuwać szwów, nie ma też rany pooperacyjnej a więc można normalnie funkcjonować, myć się, pracować czy uprawiać aktywność fizyczną. Jeśli zabieg był wykonywany w obrębie twarzy bez problemu można przykryć strupek makijażem. Laser nie styka się ze skórą pacjenta co niweluje do zera ryzyko zarażenia żółtaczką i wirusem HIV. W trakcie jednej wizyty - bezpośrednio po badaniu dermatoskopowym, można usunąć kilka zmian jednocześnie.

Obawy przed usuwaniem zmian skórnych rodzą się z powszechnego strachu przed nowotworami. Bardzo często spotykane są opinie, aby "pieprzyków lepiej nie ruszać bo zrobi się rak".

Oddając się w ręce specjalisty chirurgii laserowej, doświadczonego lekarza praktyka, nie musisz mieć obaw! Jeśli zmiana budzi nawet najmniejsze wątpliwości, lekarz zaleca usunięcie tradycyjne oraz badanie histopatologiczne zmiany.

BADANIE ZNAMION
BADANIE ZNAMION

Zarezerwuj termin on-line!

Rejestracja telefoniczna:

 

71 725 53 15