Wszelkie prawa zastrzeżone

71 725 53 15

Rezerwacja

on-line

Nasz profil na

Facebooku

REGULAMIN

POLITYKA PRYWATNOŚCI

POLITYKA COOKIES

REZERWUJ ON-LINE

71 725 53 15

LECZENIE CELLULITU:

 

Najważniejszym czynnikiem w walce z cellulitem jest REGULARNOŚĆ!

 

Połączenie masażu podciśnieniowego z czynnikami fizykalnymi, dietą oraz domową pielęgnacją przynosi spektakularne efekty w redukcji cellulitu.

 

ICOONE® LASER to połączenie MASAŻU PODCIŚNIENIOWEGO z LASEREM DIODOWYM i ŚWIATŁEM LED. Technologia ROBODERM polega na pracy zmechanizowanych głowic masujących, wyposażonych w rolki z licznymi mikrootworami, tworzącymi Multimikrostymulację.  Warunkuje to precyzyjne i dogłębne działanie na każdy milimetr skóry, bez rozciągania  jej  i powodowania urazów. Fala (915nm) LASERA DIODOWEGO przenika w głąb tkanki, gdzie jest silnie absorbowana przez komórki tłuszczowe. Widocznie redukuje cellulit poprzez zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych, a nie ich destrukcję. Światło LED (650nm) oddziałuje na fibroblasty i stymuluje produkcję kolagenu, wpływając tym samym na odbudowę komórkową. Poprawia mikrokrążenie i dotlenia tkanki. Wpływa również na przepuszczalność błony komórkowej, powodując otwarcie jej porów, co umożliwia odprowadzenie uwolnionego tłuszczu do układu limfatycznego.

 

Technologia DiaSCULPT jako PIERWSZA NA ŚWIECIE umożliwia wyodrębnienie promieniowania elektromagnetycznego KRÓTKIEJ FALI PODCZERWIENI (IR/A) będącej połączeniem CIEPŁA i ŚWIATŁA CZERWONEGO. Spektrum promieniowania elektromagnetycznego fali podczerwonej IR/A ma zdolność penetracji tkanki do poziomu tkanki podskórnej i tłuszczowej oraz rozgrzania jej do ponad 58C. Podgrzanie komórki tłuszczowej powoduje naturalny proces LIPOLIZY. Ponad to fala IR/A stymuluje receptory w komórkach tłuszczowych prowadząc do przekształcenia trójglicerydów do wolnych kwasów tłuszczowych i glicerolu, które są następnie uwalniane przez komórki i eliminowane przez układ limfatyczny.

 

Połączenie tych dwóch zabiegów daje nam możliwość jednoczesnego zredukowania tkanki tłuszczowej, odprowadzenia uwolnionego tłuszczu do układu limfatycznego, zmniejszenia obrzęków wodnych oraz poprawy kondycji i kolorytu skóry.

 

Te holistyczne zabiegi przynoszą długotrwały rezultat zarówno estetyczny jak i zdrowotny!

 

Uzupełnieniem terapii powinna być celowana pielęgnacja domowa.

Laboratorium farmaceutyczne NTS stworzyło specjalnie dla nas SERUM WYGŁADZAJĄCE I MODELUJĄCE SYLWETKĘ, które jest najlepszym sojusznikiem w codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry, gdyż nie tylko redukuje widoczność cellulitu ale także wygładza, nawilża i wzmacnia skórę oraz poprawia jej jędrność i koloryt. 

Cellulit BEZ TAJEMNIC !

CZYM JEST CELLULIT?

 

Jest wynikiem nierównomiernego rozmieszczenia powiększonych komórek tłuszczowych w tkance tłuszczowej. Na skutek powiększenia się komórek tłuszczowych, sąsiadujące naczynia krwionośne i limfatyczne są coraz bardziej przez nie uciskane, co pogarsza mikrokrążenie. To z kolei sprawia, że do komórek nie dociera wystarczająca ilość tlenu i składników odżywczych oraz zostaje spowolniony proces usuwania z nich toksycznych produktów przemiany materii. Wszystkie złogi wraz z wodą zaczynają w coraz większych ilościach gromadzić się w tkankach.

DIAGNOSTYKA CELLULITU:

 

Cellulit może przybrać różne formy. Bardzo ważne jest to, aby określić jego rodzaj i stopień zaawansowania celem ustalenie indywidualnej terapii.

 

Cellulit obrzękowy – dotyczy zaburzonego krążenia i zastoju limfy. Największym problemem są kończyny, które zaczynają puchnąć, wydają się ciastowate i wręcz lejące. Problem nasila się przede wszystkim w godzinach wieczornych.

 

Cellulit wodny – związany jest z zaburzoną gospodarką wodną i chociaż wygląda podobnie jak cellulit obrzękowy, to jednak często towarzyszy temu suchość skóry. W wyniku gromadzącej się wody w tkance podskórnej dochodzi do zaburzonego przepływu krwi i spowolnienia metabolizmu komórkowego. Z tym rodzajem cellulitu relatywnie często borykają się osoby o szczupłej sylwetce.

 

Cellulit tłuszczowy – wynika z nadmiernego kumulowania się tkanki tłuszczowej, co skutkuje rozciąganiem się skóry i osłabieniem jej wewnętrznych warstw. Między warstwami skóry zaczynają coraz bardziej osadzać się komórki tłuszczowe, które są coraz mocniej widoczne na powierzchni skóry w postaci nieestetycznych grudek.

 

Wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje cellulitu w celu określenia stopnia zaawansowania zmian.

 • Pierwszy stopień: zwykle nie jest on zbyt widoczny. Jeśli po ściśnięciu skóra  będzie miała strukturę lekko grudkowatą, to będzie to świadczyło o pierwszym stopniu cellulitu. Im wcześniej zorientujemy się, że mamy z tym problem, tym szybciej będziemy mogli się go pozbyć. Możliwe będzie uniknięcie jego rozwoju, a jak wiadomo, pomarańczowa skórka w bardziej zaawansowanym stadium nie jest tylko bardziej nieestetyczna, ale i trudniejsza do usunięcia.

 • Drugi stopień: objawia się podobnie jak przy pierwszy, ale dodatkowo może pojawić się także lekki ból.

 • W przypadku trzeciego stopnia cellulitu nie trzeba już niczego ściskać, gdyż jest on dobrze widoczny. Co więcej, grudki są większej objętości, a skóra objęta cellulitem ma nierównomierne pofałdowania w głębszych warstwach.

 • Czwarty stopień cellulitu: objawia się licznymi pofałdowaniami. Co więcej, dotykanie grudek sprawia duży ból. Są one łatwo wyczuwalne nawet przy muśnięciu skóry ręką.

 

CELLULIT MA WIELE TWARZY, PODSTĘPNIE UWIDACZNIA SIĘ WŁAŚNIE W TYCH PARTIACH CIAŁA, KTÓRE CHCEMY ODSŁONIĆ. NIEZAUWAŻENIE GROMADZI SIĘ POD OSŁONĄ SPODNI, GETRÓW, RAJSTOP BY W PEŁNI LATA ZEPSUĆ EFEKT KRÓTKICH SPODENEK, MINI SPÓDNICZKI CZY BIKINI. PASKUDNY CELLULIT....

 

Pojawienie się cellulitu jest oznaką tego, że w naszym organizmie dzieje się coś nieprawidłowego, co manifestuje się zmianami w strukturze tkanki podskórnej. Jest to zaburzenie w budowie skóry, które przyczynia się do zmiany jej wyglądu, zmniejszając przy tym naszą atrakcyjność. Jest to jedna z najczęstszych dolegliwości u kobiet w różnym wieku, która występuje przede wszystkim na udach, pośladkach i brzuchu.

PRZYCZYNY POWSTANIA CELLULITU:

 

Najczęstszą przyczyną jest brak ruchu i siedzący tryb życia, co w dzisiejszych czasach jest powszechnym zjawiskiem. Do powstania cellulitu przyczynia się również nadmiar cukru i soli w diecie. Jeśli nasz jadłospis opiera się przede wszystkim na żywności wysoko przetworzonej, to należy spodziewać się oprócz szeregu innych dolegliwości zdrowotnych także cellulitu. Problemy z krążeniem i nadmiar estrogenów przy niedoborze progesteronu również może zamanifestować się pomarańczową skórką. Nawet coś tak prozaicznego jak noszenie obcisłych ubrań może przyczynić się do rozwoju cellulitu. W grupie zwiększonego ryzyka znajdują się także osoby nałogowo palące papierosy. Jeśli mamy wady postawy typu skrzywienie kręgosłupa, to również możemy zaobserwować u siebie cellulit. Będzie on wówczas wynikiem zaburzonego krążenia krwi w nogach


Równie istotna w redukcji cellulitu oraz utrzymaniu efektów zabiegowych jest zmiana stylu życia i nawyków żywieniowych. 

 

 

DIETA i ĆWICZENIA ANTYCELLULITOWE:

 

 • Należy zwiększyć spożycie wody. Można dodawać do niej cytrynę, imbir czy też pierz kajeński. Świetnie sprawdzą się także napary ziołowe, zielona herbata, soki warzywno-owocowe i koktajle.

 • W diecie antycellulitowej nie może zabraknąć wielu porcji świeżych warzyw i owoców. To samo dotyczy ziół, kiełków, produktów pełnoziarnistych, jaj, zimnotłoczonych olejów roślinnych, pestek i nasion, orzechów, dobrej jakości ryb.

 • Zredukować należy ilość spożywanej soli, która powoduje zastój wody w orgazmie i obrzęki. Znacznie lepiej jest zastąpić ją innymi przyprawami. 

 • Z diety powinny zniknąć smażone potrawy, sosy z tłustą śmietaną czy zaprawiane mąką. Najlepiej jest ograniczyć do minimum żywność wysoko przetworzoną, zastępując ją naturalnymi produktami. 

 • Białe pieczywo, mąka, makarony czy wyroby cukiernicze powinny odejść w zapomnienie. Znacznie lepiej jest zjeść sobie dla osłody wyśmienite owoce czy też zrobić zdrowe słodycze z pełnowartościowych produktów.

 • Dania typu instant i fast food także powinny zniknąć z naszego jadłospisu.

 • Alkohol nie jest wskazany z wyjątkiem lampki czerwonego wina czy też nalewki ziołowej.

 • Mięso najlepiej jest ograniczyć i sięgać wyłącznie po to ze sprawdzonej hodowli, wolne od chemikaliów. Zaleca się ograniczyć tłuszcze odzwierzęce. Można sięgać po białe sery, kefir, zsiadłe mleko, prawdziwe masło i mleko roślinne.

W diecie antycellulitowej nie może zabraknąć brokuł, które obfitują w kwas liponowy. Brokuły mają działanie przeciwzapalne, stymulują tworzenie włókien kolagenowych i przeciwdziałają powstawaniu cellulitu. Burak także działa dobroczynnie na stan kondycję naszej skóry. Zawiera likopen pobudzający krążenie i przeciwdziałający zatrzymywaniu się wody w organizmie. Buraki oczyszczają organizm z toksyn, obniżają cholesterol i zawierają szereg witamin stymulujących produkcję kolagenu. Obecna w jajkach lecytyna pomaga odbudować ściany komórek skóry. Kiełki są skarbnicą witamin i minerałów. Odżywiają one komórki skóry, pobudzają krążenie krwi i wspierają pracę wątroby. Potas zawarty w bananach zwiększa przepływ krwi, redukując cellulit. Kurkuma zmniejsza obrzęki i wspiera procesy detoksykacyjne organizmu. Działa również przeciwzapalnie. Szparagi także mają właściwości przeciwzapalne, usprawniają przepływ krwi i przyspieszają pozbywanie się toksyn z organizmu.

 

Najlepiej sprawdzają się warzywa i owoce obfitujące w wodę typu arbuzy, melony, pomidory, ogórki, buraki czy cytrusy. Potas w nich zawarty działa przeciwobrzękowo, dlatego też idealnie sprowadzi się banan, pomidor i ziemniaki. Wspomagająco działają kwasy tłuszczowe z grupy omega3. W celu zrównoważenia hormonalnego warto sięgać po produkty zawierające fitoestrogeny, a znajdziemy je przykładowo w śliwkach, sezamie, wiśniach, kiełkach lucerny czy wyciągach z soi. Warto spożywać cytrynę, grejpfruta, ananasa, melona, ziarna słonecznika, mleko sojowe, imbir, curry i kolendrę w celu odkwaszenia organizmu.

 

ZIOŁOWE WSPARCIE:

 

Zioła są nieocenione w walce z cellulitem i jak najbardziej warto po nie sięgnąć. Mniszek lekarski pomaga oczyścić organizm z toksyn, przyspiesza odbudowę tkanek skóry i przemianę materii. Ostropest pomaga oczyścić skórę, poprawia pracę wątroby, wygładza skórę i pobudza krążenie. Natka pietruszki i owoce jałowca oczyszczają, odżywiają i wygładzają skórę. Jałowiec oczyszcza organizm, wspomaga proces usuwania tkanki tłuszczowej, poprawia krążenie i usprawnia przemianę materii. Przeciwdziała też retencji wody w organizmie. Korzeń pietruszki działa moczopędnie, zmniejsza obrzęki i przeciwdziała zastojowi płynów w organizmie. Czarna rzepa przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Jest ona bogata w związki siarki. Roślina ta intensywnie zwiększa ukrwienie skóry, rozprawiając się z nieestetyczną pomarańczową skórką. Imbir i cynamon uważane są za spalacze tłuszczu, a więc idealnie sprawdzają się w walce z cellulitem. Kurkuma stymuluje krążenie, pomaga pozbyć się toksyn z organizmu, działa przeciwzapalnie.

Ostra papryka przyspiesza metabolizm, poprawia krążenie i wzmaga spalanie tkanki tłuszczowej.

 

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA:

 

Jest wiele sprawdzonych ćwiczeń, które warto wykonywać w celu pozbycia się niechcianych zmian. Świetnie sprawdzają się przede wszystkim ćwiczenia aerobowe takie jak bieganie, jeżdżenie na rowerze czy rolkach, orbitrek, pływanie czy marszobiegi. Już nawet półgodzinny spacer każdego dnia znacząco poprawi wygląd naszej skóry i nie tylko. Aktywność fizyczna podejmowana systematycznie i kilka razy w tygodniu z całą pewnością przyniesie pożądane efekty.  Ruch szczególnie na świeżym powietrzu jest nieoceniony. Oprócz utraty cellulitu można liczyć na zrzucenie zbędnych kilogramów i wysmuklenie sylwetki.

Tekst powstał na podstawie artykułu zamieszczonego pod adresem: https://oliwka24.pl/cellulit/

Zarezerwuj termin on-line!

Rejestracja telefoniczna:

 

71 725 53 15