UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: 71 725 53 15 lub umów się online:

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Jakie mogą być powikłania po zabiegu?

Blizny zawsze nas zaskakują. Są tak indywidualną kwestią, że nigdy nie wiemy czego możemy się spodziewać. W najgorszym wypadku jednak pojawią się drobne siniaczki / krwiaczki w miejscu wbicia igły.

Czy zabieg jest bolesny?

Blizna jest strukturą patologiczną, w której zaburzone są procesy fizjologiczne. Choć grubość igieł stosowanych w akupunkturze to 0,14 mm - 0,16 mm (grubość włosa) ich wprowadzenie w bliznę może powodować dyskomfort ale nie musi!

Czy zabieg jest bolesny?

Grubość mikroigieł stosowanych w technice "pinezkowania" to 0,12 mm - 0,14  mm a więc minimalnie cieńsze od włosa. Igły te nie przecinają komórek skóry a delikatnie je rozsuwają, co czyni zabieg bezbolesnym. Jednak specyfika obszarów, do których igły te są przeznaczone, predysponuje do niekomfortowych odczuć w trakcie wprowadzania igły. 

Jakie mogą być powikłania po zabiegu?

Struktura skóry w załamaniach zmarszczki czy bruzdy jest osłabiona. Zdarza się, że malutkie naczynia krwionośne zwane kapilarami są bardziej kruche. Wprowadzenie igły może przerwać ich ciągłość co skutkuje wynaczynieniem a więc powstaniem siniaczka czy krwiaczka. Zdarza się to jednak bardzo rzadko.

Ile zabiegów i z jaką częstotliwością należy wykonać aby osiągnąć zadowalający efekt?

Aby osiągnąć efekt najważniejsza jest systematyczność. Zabiegi wykonuje się co 5-8 dni. Pierwsze, trwałe zmiany zachodzą po 4-6 zabiegu. Maksymalny efekt uzyskuje się po 10-12 zabiegach. Aby utrzymać efekt zabiegów, rekomenduje się wykonanie zabiegu raz na miesiąc.

Czy zabieg jest bolesny?

Grubość igieł stosowanych w akupunkturze estetycznej twarzy to 0,14 -0,16 mm a więc tyle, ile ma włos. Dzięki walcowatej budowie (igły iniekcyjne mają kształt stożka), igły nie przecinają komórek skóry a delikatnie je rozsuwają. Jeśli napięcie tkanek w obrębie twarzy jest nadmierne, wbicie igły będzie odczuwalne.

Jakie mogą być powikłania po zabiegu?

Płytkie unaczynienie skóry twarzy predysponuje do powstania krwiaków i siniaczków w miejscu wbicia igły. Teoretycznie punkty akupunkturowe nie są umiejscowione w przebiegu kapilar, jednak każdy z nas jest inny i w praktyce zdarza się (choć rzadko), że w miejscu wbicia igły powstaje siniak. 

Ile zabiegów i z jaką częstotliwością należy wykonać aby osiągnąć zadowalający efekt?

Zabiegi akupunktury estetycznej nie są remedium na błyskawiczną poprawę urody. Potrzeba czasu i systematyczności, aby zabiegi zaczęły działać. Efekty uzyskuje się wolniej, ale są one długotrwałe i wzrastają w czasie. Aby osiągnąć efekt najważniejsza jest systematyczność. Zabiegi wykonuje się co 5-8 dni. Pierwsze, trwałe zmiany zachodzą po 4-6 zabiegu. Maksymalny efekt uzyskuje się po 10-12 zabiegach. Aby utrzymać holistyczny efekt zabiegów, rekomenduje się wykonanie zabiegu raz na miesiąc.

Jakich efektów mogę się spodziewać?

AKU FaceLift redukuje oznaki stresu i spowalnia proces starzenia skóry. Poprawia dotlenienie i ukrwienie skóry - poprawiając jej tonus, nawilżenie i koloryt. Zmniejsza worki i cienie pod oczami, koryguje owal twarzy: zmniejsza obrzęki, likwiduje „chomiki” i podwójny podbródek. Wbicie igły w skórę stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, przez co zmniejsza się widoczność zmarszczek. .Jako zabieg holistyczny przywraca równowagę hormonalną, poprawia samopoczucie, jakość snu, normalizuje działanie układu trawiennego, pomaga radzić sobie ze stresem.

Holistyczny zabieg z zakresu Akupunktury Estetycznej mający na celu poprawę zdrowia, urody i samopoczucia. Nakłuwane są nie tylko punkty odpowiedzialne za naturalny lifting ale i punkty dystalne na rękach i nogach, odpowiadające za piękno i harmonię. Zabieg koryguje owal twarzy, redukuje zmarszczki, zmniejsza obrzęki twarzy oraz cienie pod oczami. Przywraca równowagę hormonalną, redukuje oznaki stresu. Pomaga osiągnąć wewnętrzne zdrowie, dające zewnętrzne piękno! Jest to bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, dlatego proces rekonwalescencji jest o wiele krótszy niż w przypadku zabiegów medycyny estetycznej. 

Medycyna Chińska zakłada, że akupunkturowy lifting twarzy ma pomóc ciału w zwiększeniu jego własnych zdolności do samoleczenia, a przy okazji regeneruje także zmęczone i przepracowane komórki pomagając osiągnąć wewnętrzne, trwałe zdrowie, które na zewnątrz odbija się jako trwałe piękno.

71 725 53 15 

Akupunktura Estetyczna

AKU FaceLift

Najczęściej zadawane pytania

PIN Face

Lokalny zabieg z zakresu Akupunktury Estetycznej mający na celu poprawę niedoskonałości widocznych na twarzy. "Pinezkowanie" to całkowicie bezpieczna i bardzo efektywna metoda odmładzania twarzy. Technika pinezkowania opiera się na wkłuciu igły o grubości włosa w szczelinę zmarszczki. Dzięki pozostawionym na ok. 20 minut w skórze mikroigłom, stymulujemy szybszy przepływ krwi a więc odżywiamy i dotleniamy skórę, poprawiając jej kondycję.  Zmarszczki stają się płytsze i bardziej elastyczne, wyrównuje się ich koloryt.

Najczęściej zadawane pytania

Blizny

Akupunktura jest bardzo efektywnym sposobem na poprawę nie tylko estetyki ale i ruchomości blizn. Stosujemy dwie techniki w zależności od wielkości, kształtu i umiejscowienia blizny. Jedną z nich jest wkłucie igieł intradermalnych i pozostawienie ich w skórze po obwodzie blizny na ok. 20 minut. Technikę te stosujemy przy wąskich i/lub małych i/lub okrągłych bliznach. Drugim sposobem, stosowanym przy bliznach prostopadłych do pionowej osi ciała, jest wprowadzenie igieł walcowatych w odpowiednie punkty akupunkturowe. Obie techniki poprawiają krążenie, wymianę międzytkankową, usprawniają układ limfatyczny w tym obszarze, regulują patologiczną sztywność tkanek. Jest to szczególnie ważne gdy blizna jest poprzeczna, ogranicza ruchomość, "ciągnie" a nawet boli.

Najczęściej zadawane pytania