UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: 71 725 53 15 lub umów się online:

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Jakie mogą być powikłania po zabiegu?

Blizny zawsze nas zaskakują. Są tak indywidualną kwestią, że nigdy nie wiemy czego możemy się spodziewać. W najgorszym wypadku jednak pojawią się drobne siniaczki / krwiaczki w miejscu wbicia igły.

Czy zabieg jest bolesny?

Blizna jest strukturą patologiczną, w której zaburzone są procesy fizjologiczne. Choć grubość igieł stosowanych w akupunkturze to 0,14 mm - 0,16 mm (grubość włosa) ich wprowadzenie w bliznę może powodować dyskomfort ale nie musi!

Czy zabieg jest bolesny?

Grubość igieł stosowanych w akupunkturze estetycznej twarzy to 0,14 -0,16 mm a więc tyle, ile ma włos. Dzięki walcowatej budowie (igły iniekcyjne mają kształt stożka), igły nie przecinają komórek skóry a delikatnie je rozsuwają. Jeśli napięcie tkanek w obrębie twarzy jest nadmierne, wbicie igły będzie odczuwalne.

Jakie mogą być powikłania po zabiegu?

Płytkie unaczynienie skóry twarzy predysponuje do powstania krwiaków i siniaczków w miejscu wbicia igły. Teoretycznie punkty akupunkturowe nie są umiejscowione w przebiegu kapilar, jednak każdy z nas jest inny i w praktyce zdarza się (choć rzadko), że w miejscu wbicia igły powstaje siniak. 

Ile zabiegów i z jaką częstotliwością należy wykonać aby osiągnąć zadowalający efekt?

Zabiegi akupunktury estetycznej nie są remedium na błyskawiczną poprawę urody. Potrzeba czasu i systematyczności, aby zabiegi zaczęły działać. Efekty uzyskuje się wolniej, ale są one długotrwałe i wzrastają w czasie. Aby osiągnąć efekt najważniejsza jest systematyczność. Zabiegi wykonuje się co 5-8 dni. Pierwsze, trwałe zmiany zachodzą po 4-6 zabiegu. Maksymalny efekt uzyskuje się po 10-12 zabiegach. Aby utrzymać holistyczny efekt zabiegów, rekomenduje się wykonanie zabiegu raz na miesiąc.

Jakich efektów mogę się spodziewać?

Akupunktura Estetyczna redukuje oznaki stresu i spowalnia proces starzenia skóry. Poprawia dotlenienie i ukrwienie skóry - poprawiając jej tonus, nawilżenie i koloryt. Zmniejsza worki i cienie pod oczami, koryguje owal twarzy: zmniejsza obrzęki, likwiduje „chomiki” i podwójny podbródek. Wbicie igły w skórę stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, przez co zmniejsza się widoczność zmarszczek. .Jako zabieg holistyczny przywraca równowagę hormonalną, poprawia samopoczucie, jakość snu, normalizuje działanie układu trawiennego, pomaga radzić sobie ze stresem.

Holistyczny zabieg z zakresu Akupunktury Estetycznej mający na celu poprawę zdrowia, urody i samopoczucia. Nakłuwane są nie tylko punkty odpowiedzialne za naturalny lifting ale i punkty dystalne na rękach i nogach, odpowiadające za piękno i harmonię. Zabieg koryguje owal twarzy, redukuje zmarszczki, zmniejsza obrzęki twarzy oraz cienie pod oczami. Przywraca równowagę hormonalną, redukuje oznaki stresu. Pomaga osiągnąć wewnętrzne zdrowie, dające zewnętrzne piękno! Jest to bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, dlatego proces rekonwalescencji jest o wiele krótszy niż w przypadku zabiegów medycyny estetycznej. 

Medycyna Chińska zakłada, że akupunkturowy lifting twarzy ma pomóc ciału w zwiększeniu jego własnych zdolności do samoleczenia, a przy okazji regeneruje także zmęczone i przepracowane komórki pomagając osiągnąć wewnętrzne, trwałe zdrowie, które na zewnątrz odbija się jako trwałe piękno.

Akupunktura Estetyczna

71 725 53 15 

Akupunktura Estetyczna

Najczęściej zadawane pytania

Blizny

Akupunktura jest bardzo efektywnym sposobem na poprawę nie tylko estetyki ale i ruchomości blizn. Stosujemy dwie techniki w zależności od wielkości, kształtu i umiejscowienia blizny. Jedną z nich jest wkłucie igieł intradermalnych i pozostawienie ich w skórze po obwodzie blizny na ok. 20 minut. Technikę te stosujemy przy wąskich i/lub małych i/lub okrągłych bliznach. Drugim sposobem, stosowanym przy bliznach prostopadłych do pionowej osi ciała, jest wprowadzenie igieł walcowatych w odpowiednie punkty akupunkturowe. Obie techniki poprawiają krążenie, wymianę międzytkankową, usprawniają układ limfatyczny w tym obszarze, regulują patologiczną sztywność tkanek. Jest to szczególnie ważne gdy blizna jest poprzeczna, ogranicza ruchomość, "ciągnie" a nawet boli.

Najczęściej zadawane pytania